Sandër Lleshaj: Irani ka tentuar të na sulmojë fizikisht

Sandër Lleshaj: Irani ka tentuar të na…

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur për sulmet kibernetike dhe kërcënimin që vendi jonë ka nga hakerat iranianë.

Lleshaj deklaroi se Irani ka tentuar ta sulmojë Shqipërinë edhe fizikisht, por pasi ka parë se nuk e ka arritur këtë, atëhere vendosi qe ta bëjë atë kibernetikisht.


“Tema e Iranit ka qenë dhe mbetet një temë e prokupimit tonë në fushë e sigurisë për aq kohë sa ne kemi strehuar një pjesë të opozitës së tyre. Pamundësia për të goditur fizikisht i ka bërë ata që të kërkojën rrugë të tjera për të realizuar të njëjtin qëllim por përmes sulmeve kibernetike”, tha Lleshaj në emisionin “ZonaZero”.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit