Dënohet me 3 vite burg ish-kryebashkiaku, Fran Frrokaj

Dënohet me 3 vite burg ish-kryebashkiaku, Fran…

Gjykata e Apelit në Shkodër ka dënuar me 3 vite burg ish-kryebashkiakun e Lezhës Fran Frrokaj.

Ish-kryebashkiaku Frrokaj akuzohet për shpërdorim detyre dhe tjetërsim prone.

Fran Frrokaj dhe 15 ish-zyrtarë të tjerë të Bashkisë së Lezhës, akuzohen se kanë bërë tjetërsimin e 234 mijë metrave katrorë tokë në bregdetin e Ranës së Hedhun në Shëngjin.

Hetimet për tjetërsimin e pronave në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin kanë nisur në vitin 2017-të, kur në prokurori u denoncua tjetërsimi i i 234 mijë e 548 metër katrore tokë shtetërore ranishte.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit