Dhunoi një këmbësor në vijat e bardha/ Shoqërohet 46-vjeçarja, i bllokohet makina

Dhunoi një këmbësor në vijat e bardha/…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Një qytetar i cili pa kalonte rrugën në vizat e bardha, korrekt me rregullat e qarkullimit rrugor, i ndodh e papritura me një shofere që kalon me makinë.

Shoferja del nga makina dhe ka tentuar të ushtrojë dhunë ndaj qytetarit. Policia ka arrestuar shtetases B. R., 46 vjeçe.

Njoftimi i policisë:

Në lidhje me një video të postuar në portale, në të cilën shfaqet një shtetase që ka ndaluar automjetin në vija të bardha dhe nuk respekton rregullat e qarkullimit rrugor (mosdhënie përparësie këmbësorëve), ju sqarojmë se:Shërbimet e Policisë, menjëherë pas publikimit të pamjeve filmike, organizuan punën për identifikimin e drejtueses së automjetit që shfaqet në video.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor kanë lokalizuar automjetin dhe kanë shoqëruar drejtuesen e tij, shtetases B. R., 46 vjeçe.Në vijim të veprimeve u bë bllokimi i automjetit tip “Benz”, ndërsa për drejtuesen e automjetit u vendos masa administrative, në bazë të Kodit Rrugor, për mosdhënie përparësie këmbësorëve.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë falënderon mediat dhe qytetarët që denoncojnë rastet e paligjshmërisë dhe i fton sërish ata që të denoncojnë çdo rast paligjshmërie, në Komisariatin Dixhital dhe në numrin 112, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm e të paanshëm.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit