Dikur gazetare, njihuni me vajzën e cila fiton 4 milionë $ në vit duke vlerësuar makina në Instagram

Dikur gazetare, njihuni me vajzën e cila…

Ajo tashmë njihet si “Bjondja e syupermakinave”, por para kësaj ‘epoke’  Alex Hirschi një gazetare australine, e cila braktisi rolin e saj si prezantuese e një emisoni radiofonik për të dhënë vlerësime mbi makinat luksoze.

Tashmë me profesionin e ri, ajo fiton  më shumë se 4 milionë dollarë në vit nga postimet në këtë rrjet social.

Ajo u largua nga Kuinsleni për në Dubai , në viktin 2008, ku nisi edhe karrienrën e saj në rrjetet sociale.

34-vjeçarja sot është “makinfluencerja” më e suksesshme e botës, me 14,3 milionë ndjekës, dhe faqja Leasing Options llogarit se ajo fiton rreth 4 milionë dollarë çdo vit falë marrëveshjeve me markat e mëdha të automobilëve.

Hirschi i ka të mbushura rrjetet sociale me fotografi ku ajo pozon pranë makinave më luksoze në qarkullim, si Ferrari, Aston Martin apo Pagani.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit