Diskutimet për dinarin, Vuçiç: Nga Brukseli nuk presim asgjë të mirë

Diskutimet për dinarin, Vuçiç: Nga Brukseli nuk…

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka komentuar takimin e sotëm në Bruksel mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviç rreth çështjes së dinarit.

Ai tha se nuk pret asgjë të mirë nga këto bisedime dhe sipas tij pala serbe është e përgatitur mirë për dialog.

Nuk kemi asgjë për të fajësuar personalisht njerëzit që e zhvillojnë dialogun, por e gjithë kjo në Bruksel u shndërrua në një çështje për t’u përkulur para akteve kriminale të Albin Kurtit dhe që në fund të fundit ato nevojiten të legalizohen”, tha Vuçiç në seancën e Qeverisë së Serbisë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit