Djali i Michael Jackson dërgon gjyshen e tij në gjyq për pasurinë e këngëtarit

Djali i Michael Jackson dërgon gjyshen e…

Djali 22-vjeçar i Michael Jackson po çon gjyshen e tij në gjykatë. Biggie, i njohur më parë si Blanket, ka paraqitur një peticion për të parandaluar Kathryn Jackson të përdorë paratë nga pasuria e Mbretit të Popit, i cili vdiq në vitin 2009, për të financuar një betejë ligjore në vazhdim, sipas TMZ.

Gazeta raportoi të mërkurën se ndërsa Biggie kishte bërë aleancë më parë me Kathryn 93-vjeçare kundër ekzekutuesve të pasurisë së Jackson, ai më në fund ndryshoi kursin pas një vendimi gjyqësor në fillim të këtij muaji.

Në atë vendim, gjykatësi vendosi në favor të ekzekutorëve për përdorimin e parave të këngëtarit legjendar për një marrëveshje biznesi të pazbuluar.

Por tani Catherine po apelon kundër këtij vendimi, por nipi i saj nuk është më në anën e saj pasi thuhet se beson se ajo nuk ka gjasa të fitojë.

Biggie është djali më i vogël i Michael, pasi më të mëdhenj janë Princi dhe Parisi.

Edhe pse Biggie ka qëndruar larg vëmendjes gjatë viteve, ai u bë kryefjalë në një dalje të rrallë javën e kaluar.

Ndërsa motra e tij 25-vjeçare ka ndjekur një karrierë aktrimi dhe vëllai i tij 27-vjeçar është i diplomuar për administrim biznesi, Biggie është i interesuar për filmin.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit