Djali i Michael Jackson reagon pasi Harry Styles u quajt "Mbreti i Popit"

Djali i Michael Jackson reagon pasi Harry…

Djali i Michael Jackson beson se babai i tij është ende ‘Mbreti i Pop-it’ pasi Harry Styles u dublua kohët e fundit me titullin nga Revista Rolling Stone.

Princi Jackson së fundmi u shfaq në një episod të Good Morning Britain të ITV për të diskutuar për 40 vjetorin e ‘Thriller’ të Michael Jackson.

25-vjeçari tha se ka ende ‘aq shumë dashuri’ për babain e tij të ndjerë, i cili u nda nga jeta në vitin 2009 në moshën 50-vjeçare. Edhe tani, po e kuptoj peshën e plotë të trashëgimisë së tij ,ndërsa rritem, ndërsa mësoj më shumë për historinë e tij.

Ndikimi i tij është shumë më i thellë nga sa mund ta kuptoj plotësisht”, u tha ai mikpritësve Adil Ray dhe Charlotte Hawkins.

Më pas ai u pyet nëse Harry Styles e meritonte titullin “Mbreti i Popit” dhe është e sigurt të thuhet se Prince nuk ishte saktësisht dakord me të.

“Ne kemi ardhur në situatën më parë, Harry Styles është një artist i jashtëzakonshëm,” tha ai.“Ai ka zhanrin e tij dhe është padyshim një artist i mrekullueshëm.”

Por, “Mbreti i Popit” ishte një emërtim që babai im e fitoi në një kohë që qasja në informacion dhe aksesi në popullaritet dhe famë nuk ishte aq lehtë e arritshme sa është sot.”

Prince shtoi: “Me kaq shumë faktorë të tjerë shoqërorë që duhet të merrni parasysh në atë kohë, unë mendoj se babai im është mbreti i popit, do të jetë gjithmonë mbreti i popit dhe nuk është diçka që mund ta merrni ndonjëherë. larg, sepse ne sapo kemi evoluar aq shumë si shoqëri sa të njëjtët faktorë nuk do të jenë kurrë të njëjtë.

“Kështu që kur shikoni… nga ku filloi babai im deri aty ku përfundoi, kundrejt vendit ku filluan të gjithë këta njerëz të tjerë deri aty ku mbaruan, është vetëm nata dhe dita e një ndryshimi.”

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit