Djali i Moikom Zeqos vjen në një rrëfim të rrallë për të atin

Djali i Moikom Zeqos vjen në një…

Rrëfimi i rrallë i djalit të Moikom Zeqos: Pishman i madh që vdiq pa mua, ja çfarë e shqetësonte më shumë.

 Në një intervistë për News24, ai flet për marrëdhënien e prerë nga vdekja.

Nuk kam shumë pishmane me babin, pishmani më i madh ishte se vdiq pa mua, nuk isha në spital me të”, rrëfen i biri i Moikomit.

Megjithatë, ai tregon se deri në ditët e fundit të jetës Moikom Zeqo ndiqte me shqetësim ato që ndodhnin në Shqipëri.

“Debati i fundit me babain, ishte për Bylisin. Babai ishte shumë i shqetësuar për të dhe ishte shumë i sëmurë kur doli çështja”, tregon më tej ai.

Ndërsa zbulon ngjarje të rënda të lidhura me Kosovën, për të birin, Moikom Zeqo, ka lënë pas një trashëgimi të pasur.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit