Djali i tij akuzohet se vrau Pashko Ujkën | Babai i të arrestuarit: Ka qenë në Kosovë, duam drejtësi

Djali i tij akuzohet se vrau Pashko…

Ekzekutimi i ish-deputetit, Pashko Ujka, ka sjellë arrestimin e Marjan Kolës, i dyshuar si bashkëpunëtor në vrasjen e 64-vjeçarit. Pas arrestimit të Kolës, ka ardhur reagimi i familjarëve, të cilët kanë dalë në një protestë ditën e sotme para gjykatës së Shkodrës. Duke kërkuar drejtësi dhe lirimin e të birit, babai i Kolës shprehet se ditën kur është vrarë ish-deputeti, Marjani ka qenë në Kosovë.

Babai i Kolës:

Ne jemi familje dëshmorësh. Djali jonë ka qenë në Kosovë. Është arrestuar pa prova. Duam drejtësi.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit