Djegia e flamurit serb| Vokshi: Arrestimi i paligjshëm

Djegia e flamurit serb| Vokshi: Arrestimi i…

Janë liruar nga burgu dy të arrestuarit për djegien e flamujve serbë ditën e protestës së thirrur nga Sali Berisha. Astrit Cara dhe Besnik Balan. Porë reagim ka ardhur dhe nga Albana Vokshi. Ajo thotë se arrestimet janë të paligjshme.

Vokshi: 

Nuk vunë në dispozicion prova për fajësinë e dy të arrestuarve, ajo që ka ndodhur është e qartë, qytetarët që morën pjesë në protestën e organizuar nga Partia e bene me te drejte ate gjest. Në një kohë kur Gjykata e Apelit të Serbisë nuk I ka quajtur vepra penale gjestet apo ofendimet ndaj shqiptarëve , Duam ti bëjmë me dije Edi Ramës dhe kujtdo që bën veprime anti-shqiptare që protestat do të vijojnë. Arrestimi është I paligjshëm dhe inkurajojmë organin e drejtësisë që hetimi të bëhet në mënyrë objective dhe të mos marrë porosi nga Rama. Askush dhe asgjë nuk mund të cenojë vendimin e sovranit. Basha është thjeshtë një deputet, është shkarkuar nga demokratët që kanë votuar në mënyrë të qetë dhe të drejtë. Komisioni po bën mbledhje të përditshme dhe do ju bëjmë me dije për protestat .

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit