Djegia e tragetit në Sarandë, pronarët dyshojnë te zjarrvënia e qëllimshme

Djegia e tragetit në Sarandë, pronarët dyshojnë…

Sot rreth orës 12:00 në Portin e Sarandës është djegur një anije ku fatmirësisht nuk pati dëme në njerëz.
Shërbimi zjarrfikës në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Kufitare, kanë bërë të mundur evakuimin e pasagjerëve të cilët ishin në pritje për t’u imbarkuar në traget dhe e zjarrit.


Pas shuarjeve të zjarrit janë konstatuar dëme të shumta materiale, të cilat përllogariten në vlerën e mbi 300 mijë euro.


Ndërkohë që pronarët e tragetit kanë shprehur dyshimet e tyre se zjarri ka qenë i qëllimshëm dhe po sipas tyre shkak mund të jetë bërë konkurrenca.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit