Do ta rikthejë Donald Trump-in në Twitter? Elon Musk s’e ka ndarë ende mendjen

Do ta rikthejë Donald Trump-in në Twitter?…

Elon Musk është shprehur së fundmi se nuk ka marrë ende një vendim për të rikthyer Donald Trump-in në Twitter. Ai ka lejuar Kathy Griffin, Jordan Peterson dhe The Babylon Bee të kthehen në platformën e mediave sociale.

Elon Musk që pas blerjes prej 44 miliardë dollarësh zotua të rikthejë figura të shquara, si Donald Trump, i cili u hoq nga platforma për deklaratat pas trazirave të 6 janarit në Kapitol.

Kompania humbi 1200 punonjës të cilët refuzuan ultimatumin e Musk për të punuar orë shtesë ose për të dhënë dorëheqjen.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit