Do t’i duhen 2 dekada që ajo të zhduket plotësisht, ja si duket tani “Titanic”

Do t’i duhen 2 dekada që ajo…

Kanë kaluar më shumë se një shekull nga tragjedia e Titanic. Anija e famshme është “gllabëruar” nga bakteret dhe është shkatërruar plotësisht.

Ekspertët sqarojnë se do të duhen edhe dy dekada që anija të zhduket plotësisht.“Titanik” ishte 269 metra i gjatë, 28 i gjerë, 32 metra i lartë dhe peshonte 46,000 tonë.

Pas 73 vjetësh nga fundosja, anija u gjet dhe me të u gjetën rreth 1000 artefakte, të cilat më vonë u gjetën në muzetë në mbarë botën.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit