Doli kundër vaksinës anti-Covid, Shtëpia e Bardhë fton në takim reperen Nicki Minaj

Doli kundër vaksinës anti-Covid, Shtëpia e Bardhë…

Pasi publikoi një mori dezinformatash në Twitter në fillim të kësaj jave në lidhje me efektet anësore të vaksinës anti-COVID, Minaj thotë se është ftuar nga Shtëpina e Bardhë.

Shtëpia e Bardhë më ka ftuar dhe mendoj se është një hap në drejtimin e duhur”, shkroi Minaj, 38 vjeçe, në Twitter të mërkurën pas një sasi të madhe polemikash të shkaktuara në rrjetet sociale.

Ftesa për telefonatë vjen disa orë pasi Minaj gjoja u vendos në ‘burgun e Twitter’-it pasi shkeli rregullat e gjigantit të teknologjisë për ndarjen e dezinformatave në lidhje me vaksinën kundër COVID-19.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit