Donin të vidhnin sendet brenda tij, 6 të mitur bëjnë 'kërdinë' në kopshtin në Berat

Donin të vidhnin sendet brenda tij, 6…

‘Blutë’ kanë kap mat 6 të mitur në Berat, ndërsa po grabisnin një kopsht në këtë qytet. Të miturit kanë shkatërruar ambientet e një kopshti me qëllim vjedhjen e sendeve të tij. Rasti i tyre u referua në prokurori.

Policia Berat:

Specialistët e Seksionit për Krimet u proceduan penalisht 6 shtetas të mitur, të moshave 14 dhe 15 vjeç, të gjithë banues në Berat, pasi u kapën në flagrancë nga shërbimet e policisë duke shkatërruar ambjentet e një kopështi me qëllim vjedhjen e sendeve të tij. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit