Droga në Fier, Gjykata lë në burg 10 të arrestuarit

Droga në Fier, Gjykata lë në burg…

Disa ditë më parë në banesën e ish-kryekomunarit të fshatit Frakull e Madhë në Fier u gjetën 200 thasë me pleh kimik. Brenda tyre kishte përmbajtje kokaine dhe fishekësh.

Gjykatën e Posaçme ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 10 personat e arrestuar. Laboratori i drogës u zbulua në banesë e ish-kryetarit të Komunës Frakull, Viktor Çervanaku në Fier.

Ngarkesa u transportua nga Kolumbia fillimisht në portin e Pireut në Greqi, më pas në Portin e Barit në Itali, Mal të Zi dhe destinacion të fundit, Shqipërinë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit