Drogë e ardhur nga Kolumbia në Fier, arrestohen 15 persona

Drogë e ardhur nga Kolumbia në Fier,…

Një sasi e konsiderueshme kokaine u zbulua në një laborator në Fier.

Kokaina e zbuluar në Fier dyshohet se ka ardhur nga Kolumbia dhe përpunohej në magazinën në Fier ku dhe u gjet.

Mësohet se Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), DEA dhe policia e Malit të Zi e mbanin prej tre muajsh nën hetim 15 personat që janë vënë sot në pranga.

Në magazinë është gjetur një sasi prej 400 kg, kokainë e fshehur në thasë me pleh kimik si dhe armë zjarri.

Më konkretisht janë sekuestrua dy kallashë, një shotgun dhe një çifte. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit