Dubai do të ndërtojë kullën me sahat në lartësinë e 450 metrave

Dubai do të ndërtojë kullën me sahat…

Dubai ka vendosur të shtojë një tjetër ndërtesë madhështore në horizontin e tij. Prodhuesi zviceran i orës luksoze, Franck Muller, ka njoftuar një partneritet me zhvilluesin e pasurive të paluajtshme të Emirateve të Bashkuara Arabe, London Gate, për të ndërtuar kullën me sahat më të lartë rezidenciale në botë.

Projekti i quajtur Franck Muller Aeternitas Tower do të dekorohet nga një sahat Franck Muller në krye. Kulla Aeternitas, e prezantuar zyrtarisht në një takim javën e kaluar. Kjo do të jetë kulla me sahat më e lartë rezidenciale me një lartësi marramendëse prej 450 metra, katër herë më e lartë se Big Beni i Londrës dhe vetëm 22 metra më pak se ndërtesa më e lartë e banimit, Kulla e Central Park në New York City.

Gate, dizajni luksoz i markës Swiss Watch do të përfshihet në përfundimet e ndërtesave të Aeternitas. Kulla synon të ofrojë një përvojë jetese që pasqyron vlerat dhe vizionin e markës së Franck Muller dhe London Gate. Kulla do të shfaqë sofistikim dhe elegancë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit