Durrës, gjenden dhjetëra mijëra euro të padeklaruara në autobuzin që vinte nga Italia

Durrës, gjenden dhjetëra mijëra euro të padeklaruara…

Policia e Durrësit ka sekuestruar ditën e sotme 25 mijë euro të padeklaruara në një autobuz që vinte nga Italia. Sinjali është dhëne nga policia italiane që ka lajmëruar fshehjen e eurove në autobus.

E njëjta histori ndodhi ditën e djeshme ku një tketër autobuz vinte nga Bari dhe në të u gjetën 522 mijë euro të padeklaruara.

Gjatë kontrollit janë sekuestruar mallra të kontrabanduara (kafe, cigare, pije alkoolike, ilaçe, karroca për fëmijë, elektroshtëpiake dhe veshmbathje).

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit