Dëshmia shokuese e fqinjit për mostrën e Fierit: Tentoi të përdhunonte gruan time!

Dëshmia shokuese e fqinjit për mostrën e…

Klodian Çalamani, autori i vrasjes në mënyrë mizore të fëmijës 8-vjeccar në qytetin e Fierit, ka qenë një banor i rrezikshëm edhe për fqinjët e tjerë të lagjes ku ndodhi krimi. Në një deklaratë për Fax Neës, një nga fqinjët e autorit, rrëfen se Çalamani kishte tentuar që të përdhunonte gruan e tij. Ndonëse e ka denoncuar rastin, policia nuk e ka arrestuar Çalamanin.

Dëshmia e një banori për Klodian Çalamanin, autorin e vrasjes së djeshme në Fier:

Nuk ka diskutim tjetër, ai vetëm varje ka me atë gjest që bëri. Ai i ka të tëra të këqijat, ka qenë problematik, të tëra i ka, se janë dhe këto vajzat këtu. Kurvar, hajdut, siç ka qenë i ati ka qenë dhe i biri, e kam përzënë nga shtëpia, bile e kam çuar dhe në polici, ashtu më ka bërë dhe mua një gjest te shtëpia.

Donte të përdhunonte gruan time, ai të tëra të këqijat, çupën e …. kapi mezor. Më përdhunoi gruan, çfarë doni që të bënte më, ai është kriminel i paparë, duhet varur.

Ka qenë shumë i poshtër, shumë i keq, bën vaki që i ka marrë dhe lekë dhe e ka vrarë në bahçe, se aq gjykon, aq mendon truri i tij. Nuk u dënua, se sa kishte dalë nga burgu. Edhe frikë kemi pasur nga ai lloj njeri, se ai është njeri i paparë, dhe duhet varur me sesbën. I gjithë fshati do të japi këtë mendim, mbante thikë, hanxhar, sëpatë me vete.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit