E fundit/ Farmacitë në Fier protestë kundër taksave të bashkisë

E fundit/ Farmacitë në Fier protestë kundër…

Ditën e nesërme në qytetin e Fierit do të zhvillohet një protestë, dhe të gjitha farmacitë do të jenë të mbyllura.

Arsyeja e kësaj proteste është kundërshtimi ndaj taksave të vendosura nga Bashkia e Fierit.

Sipas informacioneve protesta do te nisë që në orët e para të mëngjesit dhe farmacitë do të qëndrojnë të mbyllura derisa problemi i tyre pë marrë një zgjidhje afatgjatë.

Nuk është hera e parë që farmacitë zhvillojnë protesta në vendin tonë si pasojë e taksave dhe pakënaqësive nga qeveria vendore.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit