E fundit/ Një tjetër grua vetëmbytet në lumin Buna

E fundit/ Një tjetër grua vetëmbytet në…

Tjetër ngjarje e rëndë shënohet në Shkodër, pas asaj ku nëna me 3 fëmijët u hodh nga ura e Bunës duke u marrë jetën.

Mësohet se po nga e njëjta urë është hedhur një grua, e cila u gjet pak më parë e pajetë.

Sipas policisë Shefike Osja, 63 vjeç, është vetëmbytur.

Policia ka shkuar në vendngjarje, teksa nuk dihet dinamika e ngjarjes.

Njoftimi i Policisë

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 16:25, shërbimet e Policisë kanë marrë njoftim se një shtetase është hedhur në ujërat e lumit Buna.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë.

Punonjësit e Policisë, me një varkë  janë futur në lumë dhe kanë nisur kërkimet.

Shërbimet e Policisë kanë gjetur trupin e pajetë të shtetases Sh. O., 63 vjeçe, banuese në lagjen “Dobraç”, e cila dyshohet se është vetëhedhur nga ura e vjetër e lumit Buna.

Nga këqyrja paraprake e trupit të pajetë, nuk janë konstatuar shenja dhune, si dhe nga veprimet e para hetimore dyshohet se kjo shtetase vuante kohët e fundit, nga depresioni.

Grupi hetimor në drejtimin e prokurorit, vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave  të rastit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit