E kafshoi qeni, vdes 8-vjeçari në Shkup

E kafshoi qeni, vdes 8-vjeçari në Shkup

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkup mëngjesin e sotëm, ku si pasojë ka humbur jetën një fëmijë. Mësohet se një 8 -vjeçar është sulmuar nga një qen dhe si pasojë e plagëve të rënda ka vdekur.

Në orën 18:25 nga spitalin “Shën Naum i Ohrit” është raportuar se është sjellë një i mitur nga Shkupi me lëndimeve si pasojë e sulmit nga një qen, në pronësi të fqinjit të tij N.G. Fëmija, si rrjedhojë e plagëve të rënda ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftim.

Ende nuk dihet se i ka ndodhur kjo ngjarje që rezultoi fatale për vogëlushin, por vazhdojnë hetimet. Ndërsa raste të tilla kanë ndodhur shpesh herë nga qentë endacakë të pavaksinuar, por edhe për shkak se qytetarët i shëtisin qentë pa maska.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit