E kërcënonte me armë, prangoset 40-vjeçari që kishte përgatitur vrasjen e bashkëshortes

E kërcënonte me armë, prangoset 40-vjeçari që…

Policia në Laç ka arrestuar një 43-vjeçar, të identifikuar si Arben Oroshi. Sipas policisë, i arrestuari kërcënonte me armë dhe e shantazhonte gruan e tij, duke i thënë se do t’i merrte jetën. Pas konstatimit të ngjarjes, Oroshi është prangosur, ndërsa gjatë kontrollit të banesës së tij, janë gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri pistoletë dhe 2 armë gjahu. Policia po heton rastin dhe zbardhjen e motivit të incidentit mes gruas dhe burrit.

Njoftimi:

Kurbin


Kërcënonte dhe shantazhonte bashkëshorten se do ta vriste, ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon një ngjarje të mundshme kriminale.

Vihet në pranga 40-vjeçari.

Sekuestrohen një armë zjarri pistoletë me municion luftarak dhe 2 armë gjahu.

Shërbimet e Policisë Kurbin kanë marrë njoftim së në lagjen nr.6 Laç, Kurbin shtetasi A.O., ka kërcënuar se do të vriste bashkëshorten e tij shtetasen D.O., dhe që dyshohej se mbante armë në banesë, menjëherë kanë organizuar punën dhe kanë shkuar në adresën e dhënë.

Si rezultat i ndërhyrjes në kohë është bërë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit A.O.,43 vjeç, banues në Laç, Kurbin.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: një armë zjarri pistoletë me municion luftarak dhe 2 armë gjahu.

Matrerialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprat penale” Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe municionit” , “Prodhimi e mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive” dhe “Keqpërdorimi e i thirrjeve telefonike “.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit