E lanë pa mjekim, dibrani vdes nga kanceri në burgun e Maqedonisë së Veriut

E lanë pa mjekim, dibrani vdes nga…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një burg në Idrizov të Maqedonisë së Veriut.  Azbi Kaba, një shqiptar nga Peshkopia, i cili vuante dënimin në një burg të RMV. Mësohet se Kaba ka vdekur nga kanceri në qeli. Shqiptarja.com  shkruan se 47 vjeçari Kaba ishte diagnostikuar prej 5 muajsh me kancer, e pavarësisht kësaj nuk ishte shtruar në spital. Shqiptarit nuk i është dhënë asnjë mjekim dhe asnjë ndihmë mjekësore. Azbi Kaba u takua me mjekët vetëm një herë dhe gjatë vizitës iu përcaktua se i kishte mbetur vetëm dy muaj jetë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit