E ndalin për kontroll, policia franceze i kap shqiptarit 166 kg duhan kontrabandë

E ndalin për kontroll, policia franceze i…

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga autoritetet franceze pasi ka tentuar të kontrabandojë 830 kuti cigare dhe 166 kg duhan që kishte blerë në Andorra. Sipas mediave në Francë, shqiptari i cili po drejtonte një fuoristrafë u përpoq të ikte kur doganierët në Pyrenees-Orientales donin ta kontrollonin.

Kur shqiptari u kap, doganierët zbuluan brenda fuoristradës 830 kuti cigare dhe 166 kg duhan që ishin blerë në Andorra.

Pasi u arrestua, shqiptarit iu sekuestrua edhe malli kontrabandë me vlerë 80 mijë euro.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit