E pabesueshme/ E moshuari rinovon patentën në moshën 104-vjeçare

E pabesueshme/ E moshuari rinovon patentën në…

Sebastiano Maccioni edhe pak dhe do të festojë 104 vjetorin e lindjes, por mosha e tij e madhe nuk e pengon që të rinovojë patentën e tij.

I njohur nga të gjithë me pseudonimin “Bustianu”, burri i vjetër ka një makinë të vogël të bardhë, me të cilën shkon në qendër të qytetit Nuoro për të blerë gazeta.

“Kur shkova para komisionit të ekzaminimit, kisha përgatitur tashmë certifikatën e ekzaminimit kardiologjik dhe okulistik”, tha i moshuari.

“Makina ime është shumë e rëndësishëm për mua, përfaqëson pavarësinë time,” tha ai.

I moshuari madje bën vetë pazarin dhe gatuan vetë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit