E rëndë! Ndërron jetë presidenti i klubit të futbollit të Elbasanit

E rëndë! Ndërron jetë presidenti i klubit…

Një lajm i trishtë vjen nga bota e sportit, teksa mësohet se ka ndërruar jetë presidenti i klubit të futbollit të Elbasanit, Arben Laze. Ky i fundit ka vdekur si pasojë  e një ataku kardiak. Bëhet me dije se Laze kishte dhjetë ditë i shtruar në spital. Gjatë karrierës së tij në sportin shqiptar, presidenti i klubit të futbollit të Elbasanit, arriti të shpallej nën kampion në sezonin futbollistik 2004-2005 dhe një vit më vonë në sezonin 2005-2006 kampion i vendit. Arben Laze mbylli sytë pak para mesnatës, ndërsa kohët e fundit kishte nisur të shfaqte probleme shëndetësore.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit