E rëndë në Austri, serbi masakron me thikë shqiptaren

E rëndë në Austri, serbi masakron me…

Një ngjarje tronditëse është shënuar ditën e sotme në Austri. Sipas mediave atje, një 59-vjeçar me origjinë serbe ka vrarë me thikë gruan e tij shqiptare.

Viktima mendohet se ishte rreth të 50-ve.

Serbi e qëlloi gruan nga Shqipëria pas një sherri dhe arma e krimit ishte një thikë kuzhine.

Ndërkohë që një zëdhënëse e policisë tha se ata kanë marrë informacion nga fqinji i çiftit.

“Vrava gruan”, mësohet të ketë thënë serbi teksa ka parë policinë.
Deri më tani nuk dihen arsyet e këtij krimi, ndërsa policia është duke hetuar në këtë drejtim.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit