E tmerrshme! Parashutisti kafshohet nga peshkaqeni teksa fluturonte mbi ujë

E tmerrshme! Parashutisti kafshohet nga peshkaqeni teksa…

Parashutisti është përballur ballë për ballë me vdekjen teksa kur po fluturonre mbi det peshkaqeni doli nga ujë dhe i kapi këmbën.

37-vjeçari që u sulmua nga peshkaqeni ishte nga Jordania dhe po fluturonte mbi Detin e Kuq.

Për fat të mirë një person i cili ishte duke ecur me një anije e vuri re se parashutisti ishte në rrezik dhe e tërhoqi parashutistin deri sa ai u ngrit në ajër dhe i shpëtoi rrezikut. Sipas raporteve, burri u dërgua me urgjencë në Spitalin Ushtarak Prince Hashem, Aqaba, ku ai iu nënshtrua një operacioni në këmbën e djathtë të dëmtuar. Burrit iu këputën një numër tendinash, tërhoqi muskujt si dhe theu disa kocka, por gjendja e tij sipas mjekëve është e qendrueshme.

Në pamjet e mëposhtme mund të shihet momenti kur burri është duke fluturuar mbi ujë me parashutën e tij, por kur afrohet me ujin peshkaqeni del në sipërfaqe e sulmon dhe përpiqet ta tërheqë poshtë.

VIDEO

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit