E tmerrshme| Turmat e njerzve gjejnë kufomën e balenës gjigante 12m të vdekur në plazhin spanjoll

E tmerrshme| Turmat e njerzve gjejnë kufomën…

Trumat e njerëzve janë mbledhur në plazh pasi një balenë 12 metra është gjetur e ngordhur në breg në jug të Spanjës.

Gjitari detar i species “balenë me flatër” besohet se ngeci në cekësirë pasi ishte plagosur.

Njerëzit u mblodhën për të parë dhe bërë foto me kufomën.

Qendra shtonte se trupi i balenës femër ishte në gjendje të avancuar dekompozimi dhe besohet se ka vdekur disa ditë më parë.

Zyrtarët në Estepona konfirmuan se një operacion madhor ka nisur për rekuperimin e trupit.

Një autopsi do të kryhet nga biologët detarë dhe ekspertë të tjerë për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit