E veja e Alexei Navalny: Putin vrau burrin tim, e helmoi me agjent nervor

E veja e Alexei Navalny: Putin vrau burrin…

Gruaja e Alexei Navalny, Yulia Navalnaya regjistroi videon e parë pas vdekjes së burrit të saj. Në të, ajo deklaroi se do të vazhdojë punën e tij.

“Nuk duhej të isha në këtë vend. Nuk duhej ta kisha regjistruar këtë video. Në vendin tim duhet të ishte një person tjetër, por ky person u vra nga Vladimir Putin. Tre ditë më parë, Vladimir Putin vrau burrin tim Alexei Navalny. Putin vrau babanë e fëmijëve të mi, më mori gjënë më të shtrenjtë që kisha, njeriun më të afërt dhe më të dashur. Por Putini e mori edhe Navalnin nga ju, ku në një koloni në veriun e largët, përtej Rrethit Arktik, në dimrin e përjetshëm, Putin vrau jo vetëm një njeri, Alexei Navalny, por së bashku me të ai donte të vriste shpresat tona, lirinë tonë, të ardhmen tonë”, tha gruaja e opozitarit të ndjerë rus.

Ajo akuzoi presidentin rus Vladimir Putin për vrasjen e burrit të saj.

“Ne e dimë pse pikërisht Putin e vrau Alexein tre ditë më parë. Ne do t’ju tregojmë për të së shpejti. Do të zbulojmë patjetër se kush dhe si e ka kryer saktësisht këtë krim. Do të emërtojmë emra dhe do të tregojmë fytyra. Por gjëja kryesore që mund të bëjmë për Alexey dhe për veten tonë është të vazhdojmë të luftojmë”, shtoi Yulia Navalnaya.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit