E "strukur" brenda arkave me banane, sekuestrohet 400 kg kokainë që vinte nga Ekuadori

E “strukur” brenda arkave me banane, sekuestrohet…

Pasditen e sotme policia ka sekuestruar 400 kilogramë kokainë e cila vinte nga Ekuadori për në Malin e zi, e cila ishte fshehur brenda një magazine dhe ishte futur në arkat e bananeve.

Sipas burimeve nga “Vijesti me”, punonjësit e kompanisë ishin të parët që njoftuan efektivët e Policisë pasi kishin gjetur drogën mes arkave me banane.

Ndërkohë, policia nndodhet në ambjentet e magazinës ku u gjet kokaina ndërsa efektivët po japin deklaratat e tyre në lidhje me ngjarjen.

E njëjta kompani, sjell banane edhe në Shqipëri, por nuk është kapur në asnjë rast deri më tani në vendin tonë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit