Ekzekutoi efektivin Saimir Hoxha, vdes në sopital i riu 21-vjeçar

Ekzekutoi efektivin Saimir Hoxha, vdes në sopital…

Në orët e paratë mëngjesit e sotëm u regjistrua në viktimë, ndërsa mësohet se ka ndërruar jetë 21-vjeçari Aldi Rama, autori që vrau me armë zjarri nënkomisarin e Policisë Saimir Hoxha. I riu bëhet me dije se ka vdekur në spitalin e Traumës në Tiranë, ndërkohë që gjendja e tij ishte e rëndë, pas vetëplagosojes me armë.

I riu pasi kreu vrasjen dhe u vetëplagos, i rezistoi thirrjeve të RENEA-s dhe policisë për t’u dorëzuar dhe qëndroi me plagë të rënda në trup, për orë të tëra i fshehur në lagunë. Nuk bëhet me dije pse I riu ka qëlluar veten, ndërkohë që plumbi e ka kapur në anën e kokës, sipër veshit. Pas gjetjes së të riut ai u dërgua në spital, por mjekët nuk dhanë shpresa që ai do të mund të mbijetonte, teksa plagët i morën jetën.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit