Elon Musk lëviz në selinë e Twitter duke mbajtur një lavaman kuzhine

Elon Musk lëviz në selinë e Twitter…

Elon Musk nuk ka qenë kurrë nga ata që i bëjnë gjërat në mënyrë konvencionale dhe nuk duket se ai ka në plan të ndryshojë menjëherë pasi u pa duke mbajtur një lavaman në selinë e Twitter.

Miliarderi ka qenë i përfshirë në një blerje të zgjatur të firmës së mediave sociale, me veprime ligjore që janë ndërmarrë për blerjen e tij prej 44 miliardë dollarësh. Dhe ndërsa marrëveshja e madhe e parave ende nuk është zyrtarizuar një gjykatës i Delaware i dha Musk deri më 28 tetor për ta përfunduar atë dhe ai tashmë ka filluar të transferojë gjërat e tij.

Në pamjet e postuara në llogarinë e tij në Twitter këtë pasdite, 51-vjeçari mund të shihet duke mbajtur një lavaman të bardhë kuzhine në hollin e firmës. Duke postuar klipin e shkurtër, Musk shkroi: “Duke hyrë në selinë e Twitter – lëreni të zhytet!”

Musk kishte rënë dakord në fillim të këtij viti për të blerë Twitter për 54.20 dollarë për aksion, por disa muaj më vonë, ai dukej se kishte ndryshuar mendje, duke pretenduar se kishte shumë bots dhe llogari të padëshiruara në faqe.

Në atë kohë, Twitter paditi shefin e Tesla-s për këtë veprim. Megjithatë, tani duket se ata kanë arritur të zgjidhin mosmarrëveshjet e tyre.

Në pamjet e postuara në llogarinë e tij në Twitter këtë pasdite (26 tetor), 51-vjeçari mund të shihet duke mbajtur një lavaman të bardhë kuzhine në hollin e firmës.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit