Emigranti kthehet në vendlindje për festa, i vjedhin mijëra euro duke ngrënë qofte

Emigranti kthehet në vendlindje për festa, i…

Kthimi në vendlindje e bëri të përmallohej edhe pas ushqimit tradicionale. Fidai Restelica ishte duke ngrën në një qebabtore kur hajdutët të pashqetësuar i vodhën 14 mijë euro. Gjatë kohës që po shijonte ushqimin e zgarës, Fidait i thyen xhamin e makinës dhe i rrëmbyen çantën. Në të ai kishte edhe një telefon dhe të gjitha dokumentet e lejë-qendrimit jashtë vendit.

Policia ka nisur hetimet por deri tani nuk ka konfirmuar asnjë detaji nga gjurmët e hajdutëve. Madje as pronarët e qebaptores thanë se nuk panë e dëgjuan gjë, pasi raste të tilla nuk kanë ndodhur më herët.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit