Ermonela Jaho, mesazh me lot për Teatrin: Kur njerëzit luftojnë njeri-tjetrin, e vërteta viktima e parë

Ermonela Jaho, mesazh me lot për Teatrin:…

Sapranoja me famë botërore Ermonela Jaho është shprehur kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar.

Përmes një postimi ajo i është bashkuar protestës së artistëve që u mblodhën sot para Ministrisë së Brendshme.

Në postimin e saj Jaho shkruan: “Kur njerëzit nuk arrijnë t’i zgjidhin mosmarrëveshjet dhe vendosin të luftojnë njëri-tjetrin, e vërteta është viktima e parë”.

Përmes një emoji në lot, soprano e ka shoqëruar shkrimin edhe me dy foto, njëra nga shembja e godinës së Teatrit dhe tjetra nga përplasja e policisë me artistët.

Protestuesit dolën sot me banderola: “Një popull nuk mund t’i nënshtrohet një njeriu”, duke paralajmëruar se protestat do të vijojnë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit