Fati i keq/ Shqiptari kapet në shtëpi bari, dënohet me 21 muaj burg

Fati i keq/ Shqiptari kapet në shtëpi…

Një emigrant i paligjshëm shqiptar u kap në një shtëpi bari në Britani.

Sipas mediave britanike, Riza Hasa kishte qenë në Britani të Madhe për rreth tre muaj pasi kishte mbërritur në vend me anije dhe iu dha strehim i përkohshëm në një hotel. 

27-vjeçari filloi të punonte në një fermë kanabisi në Trimdon. 

Hasa më pas u mësua se si të kujdesej për bimët e kanabisit përpara se policia të bastiste fermën më 23 tetor të këtij viti dhe ta arrestonte pranë pronës.

Shqiptari u paraqit në Gjykatën e Kurorës së Durhamit të hënën përmes lidhjes nga HMP Durham për t’u dënuar për prodhimin e kanabisit. 

Ai u deklarua fajtor për akuzën në seancë përmes një përkthyesi.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit