Filloi hakmarrja e Putinit, Kievi zgjohet nga zhurmat e shpërthimeve

Filloi hakmarrja e Putinit, Kievi zgjohet nga…

Në kryeqytetin ukrainas mëngjesin e sotëm janē dëgjuar katër sulme të njëpasnjëshme. Sulmet erdhën disa orë pasi Vladimir Putin “akuzoi” forcat ukrainase se shkaktuan shpërthimin në urën e Krimesë.

Mësohet se nga shpërthimet kanë humbur jetën disa persona. Anton Gerashenko, këshilltar i Ministrit të Sigurisë së Ukrainës, njoftoi se një raketë ra pranë monumentit Hrushevsky.

Sipas BBC, deputeti foli për raketat që binin në qendër të qytetit. “Veturat po digjen dhe janë dëmtuar xhamat. Ka njerëz të vdekur”, ka shkruar ai në Twitter.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit