Forcat ruse sulmojnë familjen ukrainase, vdes babai dhe djali 14-vjeçar

Forcat ruse sulmojnë familjen ukrainase, vdes babai…

Autoritetet lokale në Kiev bëjnë me dije se ushtria ruse ka qëlluar mbi një makinë, me të cilën po udhëtonte një familje ukrainase.

Bëhet me dije se për pasojë kanë vdekur një 14-vjeçar dhe kryefamiljari. Ndërsa vajza 5-vjeçare është plagosur dhe raportohet se ka një gisht të prerë.

“Trupat rusë janë shumë të nervozuar dhe qëllojnë të gjithë ata që i shohin si kërcënim”, tha kryebashkiaku i Oleshky në Kherson.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit