FOTO/ Tirana një qytet i shtrenjtë për të jetuar, por luksi i këtij apartamenti do t'u lërë pa mend...

FOTO/ Tirana një qytet i shtrenjtë për…

Tirana është qyteti më i lakmuar në vend nga shqiptarët, për të jetuar dhe punuar, por edhe pa diskutim më i shtrenjti.

Jo vetëm pasuritë dhe pronat e patundshme që kanë çmimin më të lartë për metër katror, por edhe çmimet e shërbimeve, ushqimeve dhe të të gjitha produkteve jetike në Tiranë janë më të shtrenjta.

Kohët e fundit po dëgjojmë gjithmonë e më shumë njerëz që po ankohen madje, duke thënë se në Tiranë është bërë jetesa e pa përballueshme.

Megjithatë, në Tiranë janë edhe individët më të pasur dhe ata që jetojnë në një luks të shfrenuar.

Shumë prej tyre i gjen në mikro-parajsa në periferi të kryeqytetit, por edhe shumë luks gjen në brendësi të lagjeve të Tiranës.

Nuk janë të paktë apartamentet në pallatet e reja, të cilat tani aredohen jo vetëm me shije, por edhe janë vërtet tepër komode dhe luksoze.

I tillë është edhe ky apartament në një lagje të Tiranës, i porositur pranë një arkitekti aredues nga një biznesmen i fuqishëm.

“Gazetaatdheu.com” sjell këto foto nga brenda të kësaj suite luksoze, e cila të bën që ta ëndërrosh.

Shikoni fotot dhe të paktën merrni disa ide, të ardhmes nuk i dihet…

[ngg src=”galleries” ids=”219″ display=”basic_imagebrowser”]/Gazetaatdheu.com/

 

 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit