“Genet shqiptare tjetër nivel”/ Të huajt të fiksuar me këngën e Albinës në Eurovizion: E dua Shqipërinë në Top 5

“Genet shqiptare tjetër nivel”/ Të huajt të…

Shqipëria është kualifikuar në finalen e Eurovision 2023 dhe performanca e familjes Kelmendi ka rrëmbyer zemrat e njerëzve nga e gjithë bota. Me komentet e tyre fansat e huaj trgeojnë se vlerësuan kryesisht motivet tradicionale, vokalin e Albinës dhe sinkronizimin e zërave të anëtarëve të familjes Kelmendi.

Në Instagram, TikTok apo Youtube postimet për Shqipërinë arritën miliona kilime duke kryesuar.

Komentet e mëposhtme janë të përkthyera dhe të marra nga faqja zyrtare e Eurovision në TikTok dhe Youtube.

“Sapo ju dëgjova në Eurovizion live, thjesht më shpëtuan lotët… ju dua!”

“Imagjinoni një familje të tërë në të cilën secili anëtar është kaq i talentuar!”

“Genet shqiptare janë një tjetër nivel.”

“Ëoooë i tejkaloi pritshmëritë e mija!”

“E lexova përkthimin e kësaj kënge, e dëgjova përsëri dhe qava, sa fort ti këndon!”

“Bravo Shqipëri! Performanca më e fortë, më emocionale, më origjinale dhe më e mirë me zë sonte! Ne jemi duke ju mbështetur edhe në finale. Urime nga Kroacia!”

“Ne kemi nevojë për më shumë motive popullore si ky në Eurovizion. Bëhet fjalë për madhështinë e kulturave dhe diversitetit të ndryshëm. Vetëm shikoni sa përputhen jashtëzakonisht zërat e tyre me muzikën. Suksese nga Azerbajxhani!”

“Shqipëria e meriton të jetë në 100% në finale. Unë kam qenë në Shqipëri dhe njerëzit e Shqipërisë janë shumë të sjellshëm dhe mikpritës. Elementet tradicionale të këngës janë kaq unike. Uroj që edhe hyrja e vitit të kaluar nga Shqipëria të kualifikohej. Me dashuri nga Kazakistani!”

“Ahpresoj që ata të fitojnë ose të marrin atë që meritojnë. 12 pikë nga Turqia.”

“Më pëlqen kjo këngë dhe performanca! E bukur, kuptimplotë, simpatike dhe e ndritshme! Respekt nga Ukraina!”

“Në fillim nuk isha një fanse e madhe e kësaj, kënge por pasi e pashë të këndonte live me familjen e saj u bë shpejt një nga të preferuarat e mia! suksese Shqipëri! Shumë dashuri nga Suedia!”

“Jam shumë i lumtur që ata kualifikohen, një këngë kaq e mrekullueshme! Dashuri nga Polonia.”

“E gjithë familja në skenë dhe mesazh i madh! Zëri tradicional popullor dhe i fuqishëm! Ne kemi nevojë për këtë, kjo është ajo që ka të bëjë me Eurovizion – kulturë, zë dhe mesazh! Urime Albania, Dashuri nga Armenia!

“Punë të mbarë Shqipëria!! Jam shumë i lumtur që do të jesh në finalen e madhe!! Ti e meritoje!! Për mua është një nga këngët më të mira për këtë vit!! Shumë dashuri nga Qipro!!!”

“Bravo Shqipëri që kalove! Ju po i dërgoni një shembull të mirë botës! Përshëndetje nga Serbia! ”

Këngëtarja Albina dhe Familja Kelmendi kanë zgjedhur ngjyrat e kombit që përfaqësojnë për ti shpalosur në Eurovision 2023 që përveç mesazhit të këngës për një familje të bashkuar treguan dhe dashurinë për vendin e tyre.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit