Gjendet breshka-aligator në Florida, kafshon kockat e njeriut

Gjendet breshka-aligator në Florida, kafshon kockat e…

Në Cumbria të Floridas është gjetur një breshkë e rrezikshme me një nofull mjaft të fortë sa mund të kafshojë dhe kockat e njeriut.

Breshkat-aligator janë të dallueshme falë zhguallit të tyre të ngjashme me mburojat luftarake, të cilat u japin atyre një pamje parahistorike.

Breshka e rrezikshme për kockat e njeriut u mor pranë Urswick Tarn nga këshilltari lokal Denise Chamberlain i cili e futi në një shportë dhe e çoi te një veteriner.

“Nuk e prisja që të ishte një breshkë-aligator”, tha ai.

Stafi i veterinerëve ende nuk ka zbardhur se çfarë gjinie është breshka pasi është relativisht e vogël, por i kanë vendosur një emër.

“Duket mjaft e lezetshme, kështu që vendosëm t’i japim një emër të lezetshëm. Ne i kemi vënë emrin Fluffy,” tha Dr Moule.

Breshkat-aligator janë një specie pushtuese që mund të kafshojë lehtësisht kockat dhe kanë qenë të njohura për faktin se hanin gishtat e njeriut,.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit