Gjykata lë në burg organizatorin dhe një nga agresorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Gjykata lë në burg organizatorin dhe një…

Këtë të shtunë u zhvillua seancë gjyqësore për organizatorin e sulmit ndaj avokatit Sokol Mëngjesi , Dritan Nano, dhe për një nga katër dhunuesit, Dorjan Alia.

Mësohet se Gjykata ka vendosur masën arrest me burg për Dritan Nanon dhe Dorjan Aliajn.

Tre dhunuesit e tjerë Drivald Alia, Elton Kasa dhe Romario Tabaku janë ende në kërkim nga policia. Prokuroria kërkoi arrest me burg për Dritan Nanon dhe Dorjan Alian.Ndërsa për tre dhunuesit e tjerë që janë në arrati, prokuroria kërkon caktimin e masës së sigurisë arrest me burg në mungesë.

Sokol Mëngjesi u dhunua me sende të forta në kokë në zonën e ish-bllokut, pak minuta pasi kishte lënë djalin e mitur në kopsht.

Aktualisht Mëngjesi ndodhet në spitalin e Traumës, në intubim në gjendje të rënduar shëndetësore.Porositësi i sulmit dyshohet të jetë Dritan Nano. Ky i fundit kishte refuzuar të shlyente detyrimet ndaj avokatit, edhe pse ky i fundit e kishte fituar procesin gjyqësor për një pronë të trashëguar.

Dritan Nano ka mohuar akuzat ,por dëshmia e të riut Dorjan Alia i cili u vetëdorëzua dhe pranoi krimin, zbuloi se ai së bashku me 3 të tjerë ishin porositur nga Nano për t’i dhënë një mesazh kërcënues avokatit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit