Gjykata rrëzon Prokurorinë, 5 punonjësit IT i shpëtojnë "burgut"

Gjykata rrëzon Prokurorinë, 5 punonjësit IT i…

Ditën e sotme janë lëshuar 5 urdhër arreste për sulmet kibernetike në Shqipëri, ku pas tyre fshihet Irani. Mësohet se këto urdhër-arreste janë lëshuar për punonjës të Ministrisë së Brendshme.

Gjykatësja nuk e vlerësoi kërkesën e Prokurorisë së Tiranës, e cila kërkoi masën “arrest shtëpie”.

Punonjësit Rudina Llagami, Albi Gjeka, Altin Sallaku, Alketa Sulo dhe Igli Lubonja, janë angazhuar pranë DAP gjatë të njëjtës kohë kur është implementuar dhe mirëmbajtur sistemi administratë.al.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit