Greqi/ Banda shqiptare lëvizte me makina luksoze, viktima ishte në lokal për të parë një ndeshje

Greqi/ Banda shqiptare lëvizte me makina luksoze,…

Mediat greke raportojnë se shtatë shqiptarët e bandës që u përleshën zotëronin makina luksoze, një prej tyre është lënë në vendngjarje dhe me një Mercedez janë arratisur autorët.

Përplasja e bandave shqiptare këtë herë në Greqinë fqinje, i ka marrë jetën një personi të pafajshëm. 

Banda e përfshirë në trafikun e drogës që përbëhej nga shtatë anëtarë shqiptarë janë grindur në një kafene me njëri prej tyre duke hapur zjarr. Si pasojë e të shtënave ka humbur jetën një 39-vjeçar shqiptar, me profesion hidraulik, i cili gjendej aty për të parë një ndeshje futbolli. 

Oficerët që po merren me hetimin e rastit, përveç makinës së gjetur në afërsi të kafenesë së rrugës Kastamonis dhe që dyshohet se i përkiste njërit prej shtatë shqiptarëve, kanë gjetur edhe një veturë Mercedes, që dyshohet se i përkiste po atyre. 

Mjeti konkret është përmendur edhe në deklaratat e një banori të zonës, i cili ka përshkruar atë që ka parë në minutat e para pas ngjarjes së përgjakshme.

Ngjarja 

Episodi i përgjakshëm ka ndodhur në orën mbrëmjen e së martës rreth orës 23:40 në një kafe në rrugën Kastamonis, në Nea Joni, ku një shqiptar ka mbetur i vdekur. 

Protothema raporton se gjithçka ka nisur kur një grup prej shtatë shqiptarësh kanë mbërritur në kafene dhe kanë nisur të debatojnë ende pa u ulur.

Më pas të shtatë dolën në rrugë jashtë kafenesë dhe njëri prej tyre nxori armën dhe nisi të qëllonte. Për pasojë, vdiq shqiptari fatkeq, i cili siç u konstatua nuk kishte lidhje me grupin e bashkatdhetarëve të tij që u grindën.

Pas plagosjes së shqiptarit, grupi prej 7 personash është zhdukur në drejtim të panjohur.

Rastin e ka marrë në hetim Departamenti i Vrasjeve, ku policia ka grumbulluar nga vendngjarja shtatë gëzhoja dhe një plumb të deformuar, ndërsa është vënë në kërkim të personit që ka qëlluar përmes kamerave të sigurisë së lokalit. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit