Gruaja në Greqi humbet bashkëshortin dhe foshnjën në të njëjtën ditë

Gruaja në Greqi humbet bashkëshortin dhe foshnjën…

Një tragjedi e dyfishtë në të njëjtën ditë ka ndodhur në Ptolemaida. Një grua humbi burrin dhe foshnjën e tyre 7 muaj e gjysmë nga një infeksion.

Sipas mediave greke bashkëshorti 50-vjeçar, i cili u nda nga jeta muajin e fundit, po përballej me një problem të rëndë shëndetësor.

Burri u shtrua në spitalin “Theagenio”, ndërsa foshnja 7 muaj e gjysmë u dërgua në spital me simptoma të një infeksioni respirator.

Disa orë më vonë edhe foshnja me sëmundje kritike vdiq, teksa kur lindi në korrik 2023, u shtrua në gjendje të rëndë në Ptolemaida, në repartin neonatal të Spitalit Hipokrate të Selanikut.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit