Gruaja shokon me deklaratën: Çarçafët e mi kanë 100 vjet pa u larë

Gruaja shokon me deklaratën: Çarçafët e mi…

Njerëzit kanë mendime shumë të ndryshme për pastërtinë dhe higjienën. Pavarësisht se sa pastërtor jeni ju, shanset janë që do të habiteni kur mësoni për një grua, Cornelia, e cila rrëfeu se çarçafët e saj nuk ishin larë në 100 vitet e fundit. 

Ajo e bëri rrëfimin gjatë një episodi të vitit 2013 të Obsessive Compulsive Cleaners , një shfaqje e Channel 4 që bashkon njerëzit që nuk ndalojnë dot së pastruari dhe ata që nuk pastrojnë fare.

Premisa e shfaqjes ishte që pasi të përputheshin së bashku, dyshja do të ndihmonin njëri-tjetrin të kuptonin ekstremet e zakoneve të tyre dhe të punonin së bashku për të gjetur një medium të lumtur.

Cornelia jetonte në një shtëpi të përhumbur të klasës I, e ndërtuar në shekullin e 17-të jakobe në Uellsin verior. Në shtëpinë e vjetër Cornelia jetonte me 12 macet e saj dhe nuk e shihte pastrimin dhe rregullimin si prioritet, apo edhe si domosdoshmëri për t’u bërë fare.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit