Hapi zjarr me kallashnikov drejt RENEA-s në Shkodër, kush është 49-vjeçari me rekorde kriminale

Hapi zjarr me kallashnikov drejt RENEA-s në…

Agim Gjata është 49-vjeçari i arrestuar ditën e sotme nga forcat RENEA në Shkodër pas një operacioni të rrezikshëm në banesën ku fshihej i shumëkërkuari me rrezikshmëri të lartë.

Ai ishte në kërkim për armë mbajtje pa leje. Gjatë arrestimit ai qëlluar me armë zjarri ndaj policisë. Fatmirësisht nuk ka patur të lënduar.

Në 2011-tën, ai vrau me armë zjarri, Ndoc Çelikun në Barbullush. Pas arrestimit, në banesën ku fshihej u gjetën disa armë zjarri të tipit kallashnikov dhe pistoletë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit