Hëngri supë lakuriqësh në video, arrestohet tajlandezja

Hëngri supë lakuriqësh në video, arrestohet tajlandezja

Një YouTuber tajlandeze është arrestuar pasi filmoi veten duke ngrënë një tas supë të bërë me një specie të mbrojtur lakuriq nate. Mësuesja Phonchanok Srisunaklua shkaktoi zemërim javën e kaluar pasi ajo ngarkoi videon e saj.

YouTuber-i i bleu lakuriqët e natës në një treg pranë kufirit me Laos në Tajlandën veriore; i njëjti rajon që është shtëpia e lakuriqëve të natës të infektuar me të afërmin më të afërt me Sars-Cov-2, i cili shkaktoi pandeminë e koronavirusit.

Sikur të mos mjaftonte thjesht lakuriqët e natës në supë, Phonchanok filmoi veten duke i copëtuar kafshët dhe duke i zhytur në një salcë, duke i përshkruar ato si ‘të shijshme’.

“Jam shumë i zemëruar”, ka shkruar një shikues, ndërsa një tjetër ka komentuar: “Duke parë klipin më bën të përziera”.

Pamjet janë fshirë nga faqja origjinale dhe Phonchanok është arrestuar për klipin për shkelje të Aktit të Ruajtjes dhe Mbrojtjes së Kafshëve të Egra. Ajo do të përballet me pesë vjet burg, ose një gjobë prej 500,000 baht (pothuajse 12,000 £).

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit